Birdlife suomi logo

SSLTY logo
Suomenselän Lintutieteellinen Yhdistys ry.

Sivun pääkuva

Tutkimusvastaavat

Tutkimusvastaavat

Haukat: Jouni Lamminmäki jouni.lamminmaki(ät)birdlife.fi 050 516 8800
Kevätmuutto: Iikka Niinimaa iikka.niinimaa(ät)gmail.com 045 180 7767
Koskikara: Jouko Pihlainen pihlainenjouko(ät)gmail.com 040 843 1709
Kuukkeli: Hannu Tuomisto hannu.tuomisto(ät)seinajoki.fi 040 504 3236
Linjalaskennat: Esa Aalto esaalto(ät)hotmail.com 040 865 2926
Lintuatlas: Matti Häkkilä, Jukka Koivisto, Iikka Niinimaa ja Esko Rajala
Muuton yhteishavainnointi: Santtu Ahlman, santtu.ahlman(ät)gmail.com, 044 509 6814
Pöllöt: Niko Mäkelä makelaniko90(ät)gmail.com
Syysmuutto: Matti Sissonen majusiss(ät)gmail.com 041 433 2261
Talvilintulaskennat: Raimo Laurila raimo.laurila(ät)lakeudenluontokartoitus.fi 040 524 3281
Yölaulajat: Unto Hakola unto.hakola(ät)gmail.com 045 669 1431
Vuoden lajit, nauru- ja pikkulokki: Tapio J. Koskela koskela.tapio(ät)gmail.com 040 545 2913

Muut vastaavat

Jäsensihteeri: Jouni Lamminmäki jouni.lamminmaki(ät)birdlife.fi 050 516 8800
SSL-lehden päätoimittaja: Esko Rajala eskorajala(ät)outlook.com 040 541 0582
SSL-lehden havaintopalstatoimittaja: Tapio J. Koskela koskela.tapio(ät)gmail.com
SSL-lehden toimitussihteeri: Risto Saarinen risto.saarinen42(ät)gmail.com 050 490 3407
Aluerariteettikomitea (ARK): Matti Häkkilä (pj.) matti.hakkila(ät)gmail.com 040 517 6856, Esko Rajala (siht.)
eskorajala(ät)outlook.com 040 541 0582, Ossi Nokelainen ossi.nokelainen(ät)gmail.com 040 865 7053
Aluevastaava, loppiaisralli, pihabongaustapahtuma: Esko Rajala
Paperiarkistonhoitaja: Ossi Hemminki, 050 548 4564
BirdLife Suomen retkikummit: Tapio Sadeharju tapio.sadeharju(ät)iki.fi 050 361 5117, Seppo J. Ojala
seppo.j.ojala(ät)gmail.com 0400 342 711, Raimo Laurila raimo.laurila(ät)lakeudenluontokartoitus.fi 040 524 3281
BirdLife Suomi –edustajat: Matti Aalto, Unto Hakola, Jouni Lamminmäki, Niko Mäkelä
Lintuasema (hallinto): Tapio Sadeharju
Lintuasema (havainnot): Harri Hutri huuhkaja(ät)netikka.fi 040 569 1771
Lintuasema (kiinteistönhoito): Jouni Kalmari jouni.kalmari(ät)gmail.com 040 513 9875
Lintuasema (rengastus): Jukka Koivisto juk(ät)sslty.fi 050 597 5980
Linnustonsuojelu: Matti Aalto, Seppo J. Ojala, Hannu Tuomisto
Nettiä käyttämättömien havainnot: Sakari Rautiainen rautiai1(ät)phpoint.fi 040 840 6357
Lintujen pelastusyhteyshenkilöt: Seppo J. Ojala 0400 342 711, Mikko Haapoja 040 754 3432, Mikko Hänninen
050 516 6913, Niko Mäkelä 045 602 2600
Tiira havaintojärjestelmän yhdistyskäyttäjät: Matti Aalto, Ari Aalto, Santtu Ahlman, Harri Hutri, Esko Rajala,
Sakari Rautiainen, Hannu Sillanpää, Mikko Haapoja, Matti Sissonen, Hannu Tuomisto, Kari Saarinen, Unto
Hakola, Tapio J. Koskela, Erkki Kellomäki, Iikka Niinimaa, Jouni Lamminmäki, Niko Mäkelä ja Matti Häkkilä.
Tiira yhdistyskäyttäjät, Suupohja: Esko Rajala, Matti Sissonen, Hannu Tuomisto, Tapio J. Koskela, Iikka Niinimaa, Jouni Lamminmäki, Niko Mäkelä ja Unto Hakola.
Nettisivut, vuodenpinnat, ekoralli: Jukka Koivisto juk(ät)sslty.fi 050 597 5980
Ekopinnat: Tapio Johannes Koskela koskela.tapio(ät)gmail.com 040 545 2913
Kuntapinnat, pihapinnat, syksyn tornikisa: Santtu Ahlman
Postituslista: Krista Rehula krista.rehula(ät)gmail.com
WhatsApp-ryhmä: Tapio Sadeharju
Facebook: Mikko Haapoja, Matti Aalto, Jukka Koivisto, Niko Mäkelä
IBA-vastaava: Mikko Haapoja

Tietosuojakäytäntö ›  Rekisteriseloste ›