Birdlife suomi logo

SSLTY logo
Suomenselän Lintutieteellinen Yhdistys ry.

Sivun pääkuva

Tutkimusvastaavat

Tutkimusvastaavat 2016

Haukat, kuukkeli Pertti Sulkava pertti.sulkava(ät)pp.inet.fi
040 544 8310
Kevätmuutto Ari Aalto aallonarska(ät)hotmail.com
045 132 0828
Linjalaskennat Esa Aalto esaalto(ät)hotmail.com
040 865 2926
Pikkunisäkäspyynnit Otso Huitu otso.huitu(ät)metla.fi
010 211 4917
Pöllöt Tapio Koskela koskela.tj(ät)gmail.com
040 704 2881
Syysmuutto Matti Sissonen

matti.j.sissonen(ät)student.jyu.fi
041 433 2261

Talvilintulaskennat Raimo Laurila raimo.laurila(ät)lakeudenluontokartoitus.fi
040 524 3281
Yölaulajat Unto Hakola unto.hakola(ät)tampereenpatenttitoimisto.fi
040 503 3472
Vuoden BirdLife lajit: koskikara
Jouko Pihlainen
 

Muut vastaavat 2015

Aluerariteettikomitea (ARK) Matti Häkkilä (pj.) matti.hakkila(ät)gmail.com
040 517 6856
  Esko Rajala (siht.) ark(ät)sslty.fi
040 541 0582
  Ossi Nokelainen ossi.nokelainen(ät)gmail.com
040 865 7053
Aluevastaava, Loppiaisralli, pihabongaustapahtuma
Esko Rajala
Arkistonhoitaja Ossi Hemminki 050 548 4564
BirdLife Suomen retkikummit Tapio Sadeharju tapio.sadeharju(ät)iki.fi
050 361 5117
  Seppo J. Ojala seppo.j.ojala(ät)gmail.com
0400 342 711
BirdLife Suomi -edustajat

Mikko Haapoja

mikko.haapoja(ät)hotmail.com
040 754 3432
  Jouni Lamminmäki jouni.lamminmaki(ät)birdlife.fi
050 516 8800
  Matti Sissonen matti.j.sissonen(ät)jyu.fi
041 433 2261
  Matti Aalto aallonmatti(ät)hotmail.com
040 574 3645
IBA-vastaava Mikko Haapoja
Lintuasema (hallinto) Tapio Sadeharju
Lintuasema (havainnot) Harri Hutri huuhkaja(ät)netikka.fi
040 569 1771
Lintuasema (kiinteistönhoito) Jouni Kalmari jouni.kalmari(ät)gmail.com
040 513 9875
Lintuasema (rengastukset) Jukka Koivisto
Linnustonsuojelu Matti Aalto
Seppo J. Ojala
suojelu(ät)sslty.fi

Lintujen pelastusyhteyshenkilöt

Seppo J. Ojala
Mikko Hänninen
Mikko Haapoja

0400 342 711
050 516 6913
040 754 3432
Lintuhavainnot Sakari Rautiainen rautiai1(ät)phpoint.fi
040 840 6357
Retkitoimikunta

Harri Hutri
Jouni Lamminmäki
Tapio Sadeharju

Suomenselän Linnut -päätoimittaja Esko Rajala
Suomenselän Linnut -toimitussihteeri
Risto Saarinen
Tiira havaintojärjestelmän yhdistyskäyttäjät Matti Aalto, Ari Aalto, Santtu Ahlman, Harri Hutri, Esko Rajala,
Sakari Rautiainen, Hannu Sillanpää, Mikko Haapoja, Matti Sissonen, Hannu Tuomisto, Kari Saarinen
Suupohja: Matti Aalto, Esko Rajala, Matti Sissonen, Hannu Tuomisto
Vuodenpinnat, ekoralli, www-sivut
Jukka Koivisto webmaster(ät)sslty.fi
Postituslista Ossi Nokelainen

 

Seppo J. Ojala()